Zerrin Özer-Asım Ekren: Nişan bitti, aşk sürüyor

Yayın Tarihi : 10 Ocak 2016
12510
Zerrin Özer, nişan yüzüğünü parmağından attı ancak Asım Ekren'i kalbinden atamadı.

 

İKİ buçuk ay önce Zerrin Özer sürpriz bir açıklamayla, davulcu Asım Ekren ile söz kestiğini, evlenmek istediğini açıklamıştı...

Zerrin Özer, ailesının damat olarak istemediği Asım Ekren'le katıldığı gecede çok mutluydu.Söz kesme olayının hemen ardından ailesi Zerrin Özer'e karşı çıkmış, Asım Ekren'i damat olarak istemediklerini belirtmişti. Daha sonra, Zerrin özer-Asım Ekren beraberliği için çeşitli yorumlar yapılmış, sonunda Zerrin yüzüğü atarak ailesine dönmüştü. Daha doğrusu biz böyle sanıyorduk...

Geçen hafta şahit olduğumuz bir olaydan sonra, "Zerrin Özer-Asım Ekren beraberliği ilk gündeki tazeliğini hala koruyor" diyoruz.

Objektiflerimiz, aşık çifti geçtiğimiz hafta Gazetecilik ve Halkla ilişkiler Yüksek Okulu'nun Etap Marmara Oteli'nde yapılan geleneksel çayında yakaladı. Zerrin Özer-Asım Ekren daha önce ayrıldıkları yolunda çıkan dedikoduları samimi davranışlarıyla adeta yalanlıyorlardı. Anlaşılan üzerlerinde dolaşan kara bulutları dağıtmayı başararak tekrar barışmışlardı. Şimdi günlerini gün ediyorlardı.

Geleneksel çayda gençleri coşturan Zerrin Özer onlarla birlikte sahneye fırlayıp göbek attı. Anadolu turnesi dönüşü çok yorgun olmasına rağmen, Asım Ekren'le hasret gideren Zerrin özer'in mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Gençlerle birlikte dans eden, sahneden Asım Ekren'e gülücükler yollayan Zerrin Özer, duygularını şöyle dile getiriyordu:

Zerrin Özer, Basın Yayın Yüksek Okulu öğrencileriyle sahnede dans ederken, gözleri masadaki sevgilisi Asım Ekren'deydi."Bugün çok mutlu ve neşeliyim. Çünkü, yanımda sevdiğim erkek ve beni alkışlayan hayranlarım var. Aylardan beri ilk kez Asım'la eğlenerek yorgunluğumu bir ölçüde üzerimden atıyorum. Bu çay bana okul günlerimi hatırlattı. Ben çocukluğumdan bu yana hareketli bir insanım. Öğrenciyken çay, eğlence, gezi gibi şeyleri hiç kaçırmazdım. Şimdi, genç kardeşlerimle birlikte sahneye çıkıp rahatlıkla kurtlarımı dökme fırsatı buldum. Bu da beni eski neşeli günlerime götürdü"

Bu denli mutlu olmasının bir nedeni daha vardı Zerrin'in. Herşeyi göze almış, evinden ayrılmaya karar vermişti. Arnavutköy'de bir ev kiralamıştı bile. Nişan yüzüğünü attığı söyleniyordu ama atmamıştı. Sağ parmağında iki alyans birden taşıyordu. Bu alyanslardan biri Asım Ekren'indi.

İki aşık gelecekleri konusunda şimdilik suskun kalmayı yeğliyorlar. Fakat onları birbirlerinin gözlerine bakarken görenler "şıp" diye anlıyorlar olabilecekleri. Pek yakın bir gelecekte, Zerrin'in parmağındaki yüzüklerden biri eski sahibine dönebilir. Hatta, yılan hikayesine dönmeye başlayan bu beraberlik, nikah masasında perçinlenebilir.

Bundan sonra olacakları zaman gösterecek artık.

(TV'de 7 Gün - 19 Nisan 1982)