Zerrin Arbaş'ın Apaçi kocası İstanbul'da

Yayın Tarihi : 10 Şubat 2017
22912
Zerrin Arbaş'ın kızılderili rolleriyle ünlü kocası Dehl Berti, dargın oldukları eşinin yaş günü için Amerika'dan gelerek barış çubuğu uzattı.

 

Eşi Zerrin Arbaş ve kızı Derya ile bir araya gelen Dehl Berti'nin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.Önden Zerrin Arbaş ile kızı Derya girdi. Hemen arkalarından da bir kızılderili... Uzun ak saçları omuzlarında, üzerinde deri bir takımla...

Zerrin Arbaş her zamankinden daha neşeliydi, kızılderiliyi göstererek, «Eşim» dedi. 

Bir an anlayamamıştık. Ses dergisinin yazıişlerindeki herkes onlara bakıyordu. Aslında şaşıracak bir şey yoktu. Arbaş çok önceden Amerikalı eşinin bir Apaçi yerlisi olduğunu söylemişti.

O gün Zerrin Arbaş'ın yaş günüydü. Amerikalı koca, Amerika'dan kalkıp Türkiye'ye, genç eşinin doğum gününde bulunmak için gelmişti. Bir kadın için bundan daha büyük bir armağan olur mu?

Zerrin Arbaş, kızı Derya'yı da düşünerek, yeniden Amerika'ya dönüp, eşi Dehl Berti'nin yanında kalmayı düşünüyor.Zerrin Arbaş'ın eşi Dehl Berti kızılderili rolleriyle ünlü eski bir aktör. Sonra yapımcı olmuş. Hem de hayli zengin bir filmci. Şimdi işlerini daha da genişleterek televizyon için Rudolf Nureyev ve Margot Fonteyn'in oynayacağı bir dizi bale filminin çekimine başlayacak.

Siz Ses dergisinde bu satırları okuduğunuz günlerde Dehl Berti ülkesine dönmüş olacak. Zerrin Arbaş ise kızı Derya'nın okulu tatil olunca yaz aylarında Amerika'ya gidecek...

«Kadının yeri eşinin yanıdır» diye konuşuyor bu konuda Zerrin Arbaş. «Karar verdim. Eşimin yanında olacağım bundan sonra. Bu benim için olduğu kadar kızım Derya için de iyi olacak.»

(Not: Manşet fotoğrafında, Zerrin Arbaş, kızı Derya Arbaş Berti ve eşi Dehl Berti, yaş günü pastasının önünde görülüyor.)

(Yazı: Sedat Tuna - Ses Dergisi - 25 Aralık 1976)