Yönetmen istedi, Müjde Ar'ın burnu değişti!

Yayın Tarihi : 04 Ağustos 2012
26644
Sinemanın genç oyuncusu Müjde Ar, yönetmen Ertem Eğilmez'in "Burnun hatalı" demesi üzerine estetik yaptırdı.


Geçtiğimiz yıldan bu yana ülkemizde bir estetik furyasıdır gidiyor. Emel Sayın, Ajda Pekkan, Gökben ve Muazzez Abacı'dan sonra Müjde Ar da estetik burun ameliyatı oldu. Dr. Orhan İskeçeli'nin yaptığı ameliyat sonunda sanatçı «Yeni burnumu çok beğendim. Ayrıca sıhhatim açısından gerekliydi» diyor.

Müjde Ar'ın geçtiğimiz hafta içinde Avrupa'da olduğunu ve yeni döndüğünü öğrendik... Ar'ı gelir gelmez aradığımızda «Avrupa'dan yeni geldim. Küçük bir işim daha var.. Ondan sonra setlere dönüyorum» dedi... Sonunda sanatçının küçük bir iş olarak nitelendirdiği "şey"in estetik ameliyatı olduğunu duyunca inanın şaşırdık...

Bugüne dek böyle bir ameliyattan bahsetmeyen sanatçı geçtiğimiz hafta salı günü Amerikan hastanesine yattı. Ve Dr. Orhan iskeçeli tarafından bir saatten fazla süren ameliyat sonunda Ar da estetik sırasını savdı...

Bantları açıldığı gün, oyuncunun kalkık burnunu ilk gören, bizler olduk...

Sanatçı «Hemen bir ayna verin.. Merak ediyorum» diyordu. Hayli güzel bir görüntüye sahip olan Ar, kaldırılan burnu sayesinde bir kat daha güzelleşmişti..

«Şimdi profilden fotoğraf rahatlıkla çektirebilirim. Burnumun üst kısmında bir kemer vardı.. Ayrıca sıhhatim açısından da gerekliydi» dedi.

Dr. Orhan İskeçeli ise ameliyatla ilgili sorulanmızı şöyle cevapladı.

- «Müjde Hanım'ın burun ameliyatı olması gerekliydi. Bu arada bir takım küçük değişiklikleri de yaptım.. Bir aya kadar yüzündeki şişlikler iner ve görüntüsü normal hale döner.»

Müjde Ar'a «Ameliyat olmanız için Ertem Eğilmez ısrar etti mi?» diye sorduğumuzda.

- «Evet, 'Gülen Gözler' filminin çekimleri sırasında Ertem Bey burnumun çok hatalı olduğunu söyledi» dedi.

(21 Mayıs 1977)