Uğur Yücel nasıl hamile kaldı?

Yayın Tarihi : 22 Eylül 2010
19059
Başarılı aktör, şöhrete adım attığı ilk yıllarda birbirinden ilginç sahne şovlarıyla dikkat çekiyordu.

Uğur Yücel'in hamile Bülent Ersoy taklidi, seyircilerden büyük alkış alıyor. Fotoğrafın arka planında Yücel'in şovu birlikte hazırladığı Necati Bilgiç görülüyor...Uğur Yücel günümüzün en başarılı aktörlerinden biri. Muhsin Bey ile Eşkıya'daki tiplemeleri ve TV dizilerindeki başarılı oyunculuğuyla unutulmazlar arasına çoktan girdi bile.

Uğur Yücel, adını ilk olarak 1980'li yılların başlarında duyurmuştu. TRT yapımlarından Parkta Bir Sonbahar Günüydü dizisinde, "yakışıklı torun Ergin" rolüyle akıllı, uslu bir konservatuar öğrencisi olarak izleyicilerin karşısına çıkmıştı.

Ancak Yücel aynı günlerde, bir İstanbul tavernasında yaptığı "Playback Show"daki performansıyla da alkışlanıyordu. Yücel, bu şovdaki Elvis Presley, Nükhet Duru ve Ajda Pekkan taklitleriyle, izleyicileri gülmekten kırıp geçiriyordu.

Uğur Yücel, Parkta Bir Sonbahar Günüydü dizisinin kadrosuyla... Kadroda Yeşilçam'ın usta ismi Hulusi Kentmen de var.Birkaç saat içinde kılıktan kılığa giren Yücel'in, programdaki en çok beğenilen bölüm ise şovun sonundaki Bülent Ersoy taklidiydi. Hem de hamile bir Bülent Ersoy!

(TV'de 7 - 25 Ocak 1982)