Tanju Korel ile Hülya Darcan tekstilci oldu

Yayın Tarihi : 14 Şubat 2016
14181
Yeşilçam'ın örnek çifti Tanju Korel ve Hülya Darcan, sinemadan fayda olmadığını görünce, gelinlik ve gece elbiseleri atölyesi açtı.

 

Sanatçılar arasında örnek bir çift olarak gösterilen Hülya Darcan ile Tanju Korel, 1967 yılında «Gültekin» adlı filmin çekimi sırasında tanışmışlar. Önce dostluk ve arkadaşlık çerçevesi içinde başlayan ilişkileri sonra aşka dönüşmüş. 1971'de nişanlanan sanatçılar, evlenmek için Tanju Korel'in askerliğinin bitmesini beklemiş. Askerliğin bitiminde, 1974 yılında da evlenmişler. Bu evlilikten bir de kızları var. 5,5 yaşındaki Zeynep (Bergüzar, 1982'de doğacak), iş saatleri dışında Koreller'in bütün zamanını dolduruyor.

Sinemayı tamamen bıraktığını söyleyen Hülya Darcan, fotoğrafta model Canan Taşkın üzerinde bir gelinlik modelini denerken görülüyor.Hülya Darcan, evlendikten sonra sinemayı bıraktı. «Bundan sonra sadece evimin ve işimin kadını olacağım» diyor. Yeşilcam'da seks filmleri furyası başladıktan sonra, Tanju Korel de sinemaya ara verdi. Kaliteli senaryo yokluğundan yakınıyor Tanju Korel. Bakmışlar sinemadan fayda yok. Geçen yıl kolları sıvamışlar, gelinlik ve gece elbiseleri atölyesi açmışlar, işlerini kısa zamanda geliştiren Koreller'in Nişantaşı merkez olmak üzere, Harbiye, Kuşadası, Çınarcık ve İzmir'de satış mağazaları var. Yanlarında elliye yakın eleman çalıştırdıklarını söyleyen Tanju Korel, yakında iki yeni mağaza daha açacaklarını belirtiyor.

Tanju Korel'e «Ya sinema?» diyoruz... Sorumuzu şöyle cevaplıyor:

- «Hülya sinemayı kesinlikle bıraktı. Ama, ben hiçbir zaman bırakmadım. Televizyon'da 'Değirmen' ve 'Oynaş' adlı iki TV filmim yayınlandı. Şimdi yine TV'ye hazırladığım yeni projelerim var. Onların üzerinde bir ekiple birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Sinemadan devamlı teklifler geliyor. Ağırlığı olmayan teklifleri geri çeviriyorum.»

(Ses Dergisi - 15 Kasım 1980)