Sibel Egemen, evde kuzu, sahnede kurt!

Yayın Tarihi : 09 Ekim 2013
54332
Hafif müzik dünyasında yıllardır "ana kuzusu" olarak tanınan Sibel Egemen, artık sahnede en erotik giysi ve hareketleriyle, yılların vamp sanatçılarına taş çıkartıyor.

Sibel Egemen,annesi Ayla Egemen ileSanat dünyasında zaman zaman aşklardan, beraberliklerden söz edilir. Adı dedikoduya karışmayanların sayısı oldukça azdır. Sibel Egemen de bunlardan biridir.

(Soldaki fotoğraf: Sibel Egemen, annesi Ayla Egemen ile...)

1976 yılında liseyi bitirip profesyonel hayata adım attığı zaman Sibel Egemen henüz gencecik bir kızdı. Plak çalışmalarına, gazino sahnelerine hatta röportajlara bile annesiyle birlikte gelir giderdi. Ana kızın birbirine bu kadar düşkün olması yüzünden Sibel'in adı "ana kuzusu"na çıkmıştı.

Yıllarca bu kuzuluk sürdü, gitti... Sibel Egemen sahneye genç kız giysileri içinde çıkar, o sahnedeyken annesi sahne gerisinde heyecanla beklerdi. 

Sibel Egemen'in profesyonel yaşamı artık altı yılını doldurdu. Başlangıçta hep genç kız giysileriyle şarkı söyleyen Sibel Egemen giderek bambaşka bir görünüme büründü. Artık vücudunun bütün hatlarını meydana koyan giysilerle dans ediyor. Şarkıların arasını erotik oryantal danslarla süslüyor. Kısacası eski ana kuzusu, şimdi, gazino sahnelerinde vamp kadınlara taş çıkartıyor.

Peki bu değişikliğin nedeni neydi? Sibel Egemen, bunu gazino çarkının gerektirdiğini söylüyor. Günümüzde sahnede şarkı söylemenin yeterli olmadığını, bütün sanatçıların göz zevkine de hitap ettiğini vurguluyor ve kendisinin de bu akıma ayak uydurduğunu belirtiyor.

Sibel EgemenSibel Egemen'in sahnedeki seksi dansları ile kulisteki odası ise tam bir tezat halinde... Sanatçının kulisi adeta küçük bir öğrenci odası şeklinde. Makyajını yaptığı aynanın önü bir sürü oyuncak bebekle kaplı. Odasını sürekli çiçekler ve bebeklerle dolduruyor.

Annesi ise yine hep yanında. 

(27 Mayıs 1981)