Mithat Can doğdu, Sezen Aksu anne oldu

Yayın Tarihi : 11 Kasım 2017
18350
Müziğin "Minik Serçesi" Sezen Aksu, 8 Kasım 1981 sabahı, 3,5 kilo ağırlığında nur topu gibi bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Eşi Sinan Özer'le birlikte adını Mithat Can koydular.

 

Sezen Aksu, hemşireden oğlunu ilk kez kollarına alırken büyük sevinç yaşıyor, baba Sinan Özer de oğlu Mithat Can'ı mutluluk dolu gözlerle izliyor.Sezen Aksu heyecanlıydı. Sezen Aksu sevinçliydi. Biraz da korkuyordu ama yine de çok mutluydu. Aylardır beklediği an gelmişti. Küçücük bebeği dünyaya gelmek için annesini zorlamaya başlamıştı. Artık gün ışığını görmek istiyordu bebek. Anne ve babasının kucağına bir an önce kavuşmak istiyordu.

Daha büyük bir gayretle zorlamaya başladı annesini. Sezen Aksu'nun sancıları sıklaştı. Alnında terler boncuklaşmaya başladı genç anne adayının. Yavrusu sabırsızlanıyordu. Eşi Sinan Özer'e "Hadi vakit geldi" dedi.

Sezen Aksu, minik oğlu Mithat Can'a sarılırken, ilk kez annelik duygularını yaşadı.Sinan Özer, Sezen Aksu'yu Şişli'deki Can Kliniği'ne büyük bir heyecanla getirdi. Günlerden 7 Kasım 1981 Cumartesi'ydi.

O gece sabaha kadar Sezen Aksu ve bebeği birbirlerine bir an önce kavuşmak için zorlandı. Etrafında koşuşan doktorlar Sezen Aksu'nun sezaryenle doğum yapacağını söylediler ve genç sanatçı sabah ameliyat odasına alındı.

Sinan Özer dışarıda heyecandan ağlıyordu. Dakikalar geçmek bilmiyordu genç baba adayı için... Sonra bir hemşire koşarak haberi getirdi "3,5 kiloluk çok güzel bir oğlunuz oldu."

Aylarca heyecanla beklenen bebek 8 Kasım 1981 Pazar günü, saat 10:50'de nihayet dünyaya gelmişti.

Ameliyattan çıkarılan Sezen Aksu'nun içi yanıyordu... Su istiyordu ama tehlikeli olacağından verilmiyordu. Baba Sinan Özer, Mithat Can ve Sezen Aksu bir arada...Bebeğini getirdiler yanına. Önce korka korka, sonra büyük sevinçle sarıldı yavrusuna. Kokladı, öptü küçük yavrusunu. Şu an yeryüzünde ondan daha mutlu kimseyi bulamazdınız. Sezen Aksu-Sinan Özer çifti dünyanın en mutlu ikilisini, bebekleri Mithat Can dünyanın en güzel çocuğunu temsil ediyordu.

(Not: Vikipedi ile birçok biyografi sitesinde Mithat Can Özer'in doğum günü, hatalı olarak 11 Kasım 1981 olarak yazmaktadır.)

(Ses  Dergisi - 21 Kasım 1981)