Herkes Mick'in peşinde; o Ertegün'ün evinde!

Yayın Tarihi : 14 Aralık 2016
4928
Kanada Başbakanı'nın eşiyle yaşadığı skandal aşk nedeniyle, dünya basınının peşinde olduğu Rolling Stones Grubu'nun ünlü solisti Mick Jagger, bir hafta Bodrum'da kafa dinledi.

 

Ahmet Ertegün, bilindiği üzere, Amerika'da kurduğu Atlantic Records firmasıyla dünyaca ünlü birçok yıldızı keşfeden, ilk plaklarını yapan kişidir. Ertegün'ün dünyaya tanıttığı isimler arasında Aretha Franklin'den Ray Charles'a, Phil Collins'ten Diana Ross'a kadar birçok efsane müzisyen ve Rolling Stones gibi gruplar vardı.

Margaret Trudeau ile Mick Jagger'in birlikte görüntülendiği ender fotoğraflardan biri...Ahmet Ertegün zaman zaman Türkiye'ye gelir, Bodrum'daki evinde kalırdı. Zaman zaman da burada ünlü konuklarını ağırlardı.

Rolling Stones'un solisti Mick Jagger'ın eşi Bianca ve kızıyla birlikte, 1977'de Ahmet Ertegün'ün Bodrum'daki evinde geçirdiği bir haftanın ise özel bir önemi vardı...

O tarihlerde dünya basını, Kanada Başbakanı Pierre Trudeau'nun karısı Margaret Trudeau'nun Mick Jagger'la yaşadığı yasak aşkla çalkalanıyordu. Rolling Stones'un bir konserine katılan Bayan Trudeau, konser sonrasında grupla birlikte bir süreliğine ortadan kaybolmuş, bu durum Mick Jagger ile aralarında aşk yaşadığı haberlerine yol açmıştı.

İşte, tüm dünya basınının peşinde olduğu bu dönemde Mick Jagger, Ahmet Ertegün'ün daveti üzerine, kafa dinlemek için Bodrum'a geldi.

Mick Jagger ve eşi, Ahmet Ertegün'ün evsahipliğinde Bodrum'da gezdi, yüzdü, dinlendi. Ünlü çift, hafta sonunda Ayla Algan ile menajeri Erkan Özerman'ın da katılımıyla Bodrum'da keyifli zamanlar geçirdi.

Mick Jagger, hafta sonunda kendilerine katılan Ayla Algan ve menajeri Erkan Özerman ile keyifli sohbetler yaptı...Mick Jagger, dünyayı sarsan skandal aşk konusundaki "bomba"yı da giderayak burada patlattı. Margaret Trudeau'nun kendisiyle değil, grubun gitaristi Keith Richards ile birlikte olduğunu söyledi. Hatta Jagger, Margaret Trudeau'nun, Keith'le birlikte uyuşturucu aldığını da söyledi.

Kanada turnesi sırasında, Bayan Trudeau ile karşılaştıklarını belirten Mick Jagger, onu nezaketen bir konserlerine davet ettiklerini ve o andan itibaren Keith Richards ile Margaret Trudeau'nun arasında bir yakınlaşma başladığını sözlerine ekliyordu. Olayın basına yanlış yansımasına üzüldüğünü belirten ünlü şarkıcı, karısı Bianca ve kızının dünyada en sevdiği iki varlık olduğunu söylüyordu.

Paris'e dönüşü de bir hayli olaylı olan Mick Jagger, Çiğli Havaalanı'nda çocuğunu gazetecilerden saklamak için yoğun çaba harcadı. Uzun süredir kızının kaçırılacağı yolunda birçok tehdit mektubu alan ünlü şarkıcının, bu nedenle çok tedirgin olduğu gözden kaçmıyordu.

(Ses Dergisi - 24 Eylül 1977)

Notlar:

- Bu yazıda adı geçen o dönemdeki Kanada başbakanı Pierre Trudeau'nun eşi olan Margaret Trudeau, Kanada'nın şu anki genç, yakışıklı ve popüler başbakanı Justin Trudeau'nun da annesidir.

- Bu yazıdan çok daha sonra Margaret Trudeau'nun Rolling Stones'tan Ronnie Wood ile aşk yaşadığı ortaya çıktı. Keith Richards ise otobiyografisinde Trudeau'nun Mick Jagger'la da ilişkisi olduğunu yazdı.