Türk Nostalji
Gülbin Eray: Sinemadaki en nankör roller, vamp rolleri
Gülbin Eray: Sinemadaki en nankör roller, vamp rolleri
 
Nilüfer Aydan, 4 yıl sonra dansözlüğe dönüş yaptı
Nilüfer Aydan, 4 yıl sonra dansözlüğe dönüş yaptı
 
Yeni yıldız Fatma Belgen, sinemayı yeni sevmeye başladı
Yeni yıldız Fatma Belgen, sinemayı yeni sevmeye başladı
 
Sibel Egemen, evde kuzu, sahnede kurt!
Sibel Egemen, evde kuzu, sahnede kurt!
Türkan Şoray'ın annesi, üçüncü kızını doğurdu
Türkan Şoray'ın annesi, üçüncü kızını doğurdu
Şöhretli film yıldızı Türkan Şoray'ın 42 yaşındaki annesi "Çılgın Meloş", geçen hafta 27 yaşındaki eşinden bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Bugünlerde 22 yaşına girecek olan Türkân Şoray annesinin evine gitmedi ve üvey kardeşini henüz görmedi...
4 Ocak 2013 Cuma 23:33
Facebook
Google
Twitter
YazdırApartman dışarıdan pek sessiz görünüyordu, ama Meliha Sav'ın dairesinin kapısına gelince yüksek perdeden konuşmalar, hatta heyecanlı bağırışlar duyduk. Kapı açıldı. Türkan Şoray'ın 27 yaşındaki «üvey babası» Ahmet Çevik (Ahmedigo) bizi karşıladı:

- «Oooo, hoş geldiniz ağabeyciğim, buyrun, buyrun...» diyerek içeri aldı. Türkan Şoray'ın annesi Meliha Sav (Meloş) yatak odasında parlak yorganlar altında iki günlük bebeğiyle yatıyordu. Meliha Sav, bizi görünce doğruldu. Her zamanki gibi adeta bağırırcasına konuştu: - «Ne yapalım, kızım doğurmayınca ben doğuruverdîm!» dedi ve ekledi:

(Solda: Türkan Şoray'ın "Çılgın Meloş" lakaplı annesi Meliha Sav, üçüncü kızı Figen ile...)

- «Kendinden daha küçük erkekle evlendi, diyorlar benim için... Hepsi haset ediyor da ondan... Kıskançlıktan çatlıyorlar. Ne yapalım, talihim varmış, kısmetim açıkmış Ahmedigo'mla resmen nikahlandım. Çatır çatır nikah kıydı bana... Bazı kem gözlüler de 'Kızının kocası 47, kendi kocası
27 yaşında, olur mu böyle şey' diyorlarmış. Niçin olmasın? Bal gibi oluyor işte. Gözlerinizle görün...»

Yanındaki kundaklı bebeği kucağına alıp öptü, sonra havaya kaldırdı:

- «Benim de talihsizliğim var: Hep kız doğuruyorum. Türkan kız, Nazan kız, Bu Figen de kız... Sülalede erkek kıtlığı var.»

Ev kalabalık. Gelen odaya dalıyor. «Geçmiş olsun Melihanım» diyor. Kapı durmadan çalınıyor. Evde bir neşe, bir eğlence... Türkan Şoray'ın annesi de hiç durmadan konuşuyor. Bizim sormamızı beklemeden:

- «Lohusa şerbeti yapacağız haftaya... O gün de gelin. Ahhh, Türkancığımın da bulunmasını isterdim, ama bir türlü gelmiyor. Kızımla arama kara dağlar girdi. Ah bağrım yanıyor bir bilseniz... İnşallah Figen de büyüyüp 'artiz' olur da onun da saltanatlı günlerini görürüm.» Türkan Şoray'ın annesi Meliha Sav (Çevik)'ten çıkıp Rüçhan Adlı'yı gördük.

(Sağdaki fotoğraf: Annesinin Ahmet Çevik ile evlenmesine şiddetle karşı çıkan Türkan Şoray, hünez küçük üvey kardeşini görmeye gelmedi.)

- «Türkan Şoray niçin annesine gitmiyor?»

- «İsterse gider. Ben o işe karışmıyorum.»

- «Türkan Şoray annesinin çocuk doğurmasına ne diyor?»

- «Babası Halit Bey, 20 yaşında bir kız almış, yani Meliha Hanım'dan ayrılan öz babası... Onun iki çocuğu varmış. Şimdi annesinin de bir kızı var. Türkan da 'Benim annem de babam da habire çocuk sahibi oluyor. Şimdiden kardeşlerimin sayısı dört oldu. Yakında inşallah 14 olacak' diye şaka yapıyor...»

(18 Haziran 1966)
Etiketler: Türkan Şoray'ın annesi, üçüncü kızını doğurdu, Meliha Sav, Meliha Şoray, Ahmet Çevik, Çılgın Meloş, Ahmedigo, Halit Şoray, Türkan Şoray, Figen Sav, Rüçhan Adlı
Bu haber toplam 82402 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Türkan Sorayin gerçek annesi çingeneleer tarafindan nasil kaçirilmís? Bu resimdeki annesidir bence çünkü Túrkan sorayin estetiksiz haline benziyor.
asli - 2015-05-13 11:40:47
Türkan Şoray'ın annesi bu değildir. Gerçek annesi çingeneler tarafından kaçırılmıştır. Gerçekte annesi Tokatlıdır!
şevki Öztürk - 2014-04-20 12:43:58
 Diğer Haberler
 Son Eklenen Yazılar


. FOTO GALERİLER

. Ünlülerin Evlilik Resimleri

. Ünlülerin Çocukluk Resimleri

. Ünlülerin Askerlik Resimleri

. Ünlülerin Sünnet Resimleri

. Film Afişleri

. Türkiye Güzelleri

. Genelkurmay Başkanları

Fotogaleri
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Turknostalji.com

Domain
Yazılım: Haber Sitesi Kur