Türk Nostalji
Gülbin Eray: Sinemadaki en nankör roller, vamp rolleri
Gülbin Eray: Sinemadaki en nankör roller, vamp rolleri
 
Nilüfer Aydan, 4 yıl sonra dansözlüğe dönüş yaptı
Nilüfer Aydan, 4 yıl sonra dansözlüğe dönüş yaptı
 
Yeni yıldız Fatma Belgen, sinemayı yeni sevmeye başladı
Yeni yıldız Fatma Belgen, sinemayı yeni sevmeye başladı
 
Sibel Egemen, evde kuzu, sahnede kurt!
Sibel Egemen, evde kuzu, sahnede kurt!
Sinemada yepyeni bir yıldız adayı: Aysun Güven
Sinemada yepyeni bir yıldız adayı: Aysun Güven
Şimdilerde Türk sinemasında gencecik bir isimden söz ediliyor. Aysun Güven isimli bu yıldız adayı, Yeşilçam'ın yeni umutlarından biri.
26 Eylül 2013 Perşembe 11:08
Facebook
Google
Twitter
Yazdır


Adı Aysun Güven. Boyu 1.70, saçları sarı, gözleri mavi. Masum bir çehresi var. Karşıdan baktığınız zaman İngiliz kızlarına benzetiyorsunuz. Hareketleri rahat, yüzünde heyecandan eser yok.

Aysun Güven1954'te Eskişehir'de doğmuş. Sonra ailesiyle birlikte Yalova'ya gelmiş, ortaokulu orada okumuş. Liseye girdiği yıl okumaktan vazgeçip, İstanbul'a gelmiş. Görünüşü sakin, ama içi hırs dolu. Az konuşuyor, ama konuştuğu zaman tek bir konu üzerinde dönüyor fikirleri: «Türk sinemasında baş oyuncu olmak.»

Yukarıda sizlere sözünü ettiğimiz Aysun Güven son aylarda Yeşilçam'ın en çok istikbal vaat eden isimlerinden birisi. Masum genç kız tipinin çok güzel bir örneği. Özellikle oyuncu olarak yaşlanan Türk sineması için ideal bir isim...

Aysun Güven'in sinema hayatı henüz çok yeni. Geçen yıl «Kaçaklar» ve «Hicran» isimli filmlerde ikinci derecede rollerde görünmüş. İlk önemli filmi ise geçenlerde Serdar Gökhan'la birlikte çevirdiği «Irmak». Henüz sinemalarda gösterilmeyen «Irmak»ı gören filmciler, filmi çok beğenmiş olacaklar ki, Saltuk Film, daha şimdiden onunla beş yıllık bir anlaşma yapmış durumda...

Aysun Güven, istikbale ümitle bakıyor:

- «Türk sinemasında artık genç kız tiplerine de ihtiyaç var. Batıda tamamen gençleri konu alan filmler yapılıyor. Bizde ise aynı filmlerin Türkçe adaptasyonlarında kadınsı görünüşlü sanatçılar oynuyorlar. Ben Türk sinemasına genç kız rollerini getirmek istiyorum. Ama tabii hiçbir şey benim istememle olmaz. Kendimi önce yapımcılara, sonra da seyirciye kabul ettirmeliyim. Şu anda belki tuhaf kaçacak, ama çok iddialı olduğumu söylemek istiyorum. Ünlü bir oyuncu olacağıma eminim.»

Aysun GüvenBöyle söylüyor Aysun Güven. Ama bu kadar iddialı olan sadece kendisi değil. Gücünü yapımcılardan alıyor.. Anlaşma yaptığı şirketin sahibi Kadir Kesemen de Aysun Güven için ümit verici sözler söylüyor:

- «Göreceksiniz Aysun, önümüzdeki yıl içinde kendisini Türk sinemasına kabul ettirecek. Yapacağı dört, beş filmden sonra Türk sinemasında aranılan bir yıldız olacak» diyor.

(14 Ekim 1972)
Etiketler: Sinemada yepyeni bir yıldız adayı: Aysun Güven, Aysun Güven, Aktrist, Kadir Kesemen
Bu haber toplam 17855 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 Son Eklenen Yazılar


. FOTO GALERİLER

. Ünlülerin Evlilik Resimleri

. Ünlülerin Çocukluk Resimleri

. Ünlülerin Askerlik Resimleri

. Ünlülerin Sünnet Resimleri

. Film Afişleri

. Türkiye Güzelleri

. Genelkurmay Başkanları

Fotogaleri
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Turknostalji.com

Domain
Yazılım: Haber Sitesi Kur