Türk Nostalji
Gülbin Eray: Sinemadaki en nankör roller, vamp rolleri
Gülbin Eray: Sinemadaki en nankör roller, vamp rolleri
 
Nilüfer Aydan, 4 yıl sonra dansözlüğe dönüş yaptı
Nilüfer Aydan, 4 yıl sonra dansözlüğe dönüş yaptı
 
Yeni yıldız Fatma Belgen, sinemayı yeni sevmeye başladı
Yeni yıldız Fatma Belgen, sinemayı yeni sevmeye başladı
 
Sibel Egemen, evde kuzu, sahnede kurt!
Sibel Egemen, evde kuzu, sahnede kurt!
Konyalı Leydi'nin sihirli bacakları
Konyalı Leydi'nin sihirli bacakları
1970 ve 80'lerde ününün doruğunda olan Güngör Bayrak, yaşamımıza televizyondaki çorap reklamlarıyla girmişti.
4 Mart 2012 Pazar 13:39
Facebook
Google
Twitter
Yazdır


Güngör Bayrak geçtiğimiz günlerde, Bülent Özyörük ile dünyaevine
girerek, ikinci evliliğini yaptı. Biz de bu vesileyle, "Konyalı Leydi"nin yaşam öyküsüne şöyle bir göz atalım dedik...

****************


1970 ve 80'lerde ününün doruğunda olan Güngör Bayrak, yaşamımıza "sihirli bacakları" sayesinde girmişti. Şöhret kariyerine "reklam yıldızı" olarak başlayan, Bayrak'ın 1970'lerde rol aldığı 50 civarında reklam filminin büyük çoğunluğu çorapla ilgiliydi.

Güngör Bayrak, "Şerife Bayrak" olarak" 27 Şubat 1954 yılında Konya'da doğdu. Evlatlık olarak bir ailenin yanında büyüdü. 13 yaşında gerçek babası ortaya çıktı ve kızını yanına aldı.

Öğretmen olmak istiyordu ancak kendisini Hacettepe Üniversitesi'nin Hemşirelik Okulu'nda buldu. Okulu bitirdikten sonra mesleğini yapmayıp, bir dönem THY'de yer hostesi olarak çalıştı.

Bir gün Esenboğa yolunda geçirdiği
önemli trafik kazası, kaderini değiştirdi. Mucize eseri kurtulduğu kaza sonrası bu işi bıraktı. Ankara'dan İstanbul'a taşındı. Hilton Oteli'nde o dönemler "Kahveci Güzeli" kadrosu vardı. 1973 yılında, Kahveci Güzeli olarak işbaşı yaptı.

Bacaklarının güzelliğiyle dikkat çeken genç kız, 1973 yılında bir çorap firmasından televizyon reklamı teklifi aldığı gün, bambaşka bir hayata geçiş yaptı.

Kitaplarda, dergilerde kapak kızı olarak dikkat çekti. Erkekçe, Bravo, Playmen gibi dergilere verdiği pozlarla, erkeklerin hafızalarında derin izler bıraktı. Mankenlik yaptı, "Kara Murat - Fatih'in Fedaisi" filmiyle Yeşilçam'a adım attı. 20 filmde oynadı.

1983 İzmir Fuarı'ndaki derin dekolteli kıyafeti olay oldu (soldaki fotoğraf). İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Özfatura'nın bu giysi nedeniyle kendisine yasak koyması ve yaşanan polemikle ününe ün kattı. Burhan Özfatura'nın "Güngör Bayrak şarkıcıysa, ben de opera sanatçısıyım" sözleri unutulmadı.

Bir Fransa gezisi sırasında tanıştığı Cezayir asıllı Fransız işadamı Houari Berichi ile 1987 yılında evlendi. Eşinin "Sir" unvanı nedeniyle kendisi de "Leydi" oldu ve uzun yıllar "Konyalı Leydi" olarak anıldı. 10 yıl eşi ve oğlu Tarık Murat ile Paris'te yaşadı.

1996 yılında Türkiye'ye döndü. Üniversite sınavına girip, Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği Bölümü'nü kazandı. 200 yılında mezun oldu. Böylece genç kızlığındaki "öğretmen olma" hayalini gerçekleştirdi.
2006 yılında Houari Berichi'den boşandı.

1988'de Telefonumu Bekle, 1992'de Leydi Şerife adlı iki albüm çıkaran Güngör Bayrak Şüphe, Palavra Aşıklar ve Gümüş dizilerinde de rol aldı.
Etiketler: Konyalı Leydi'nin sihirli bacakları, Güngör Bayrak, Konyalı Leydi, Çorap Reklamı, Houari Berichi, Burhan Özfatura, İzmir Fuarı
Bu haber toplam 12679 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 Son Eklenen Yazılar
Çok Okunanlar


. FOTO GALERİLER

. Ünlülerin Evlilik Resimleri

. Ünlülerin Çocukluk Resimleri

. Ünlülerin Askerlik Resimleri

. Ünlülerin Sünnet Resimleri

. Film Afişleri

. Türkiye Güzelleri

. Genelkurmay Başkanları

Fotogaleri
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Turknostalji.com

Domain
Yazılım: Haber Sitesi Kur