Türk Nostalji
Gülbin Eray: Sinemadaki en nankör roller, vamp rolleri
Gülbin Eray: Sinemadaki en nankör roller, vamp rolleri
 
Nilüfer Aydan, 4 yıl sonra dansözlüğe dönüş yaptı
Nilüfer Aydan, 4 yıl sonra dansözlüğe dönüş yaptı
 
Yeni yıldız Fatma Belgen, sinemayı yeni sevmeye başladı
Yeni yıldız Fatma Belgen, sinemayı yeni sevmeye başladı
 
Sibel Egemen, evde kuzu, sahnede kurt!
Sibel Egemen, evde kuzu, sahnede kurt!
Harika Değirmenci: Kadir de kim? İşte benim aşkım!
Harika Değirmenci: Kadir de kim? İşte benim aşkım!
Harika Değirmenci ikinci filmini Kadir İnanır'la çevirdi... Film sırasında İnanır'la olan dostluklarını herkes bir aşkın başlangıcı şeklinde yorumladı. Harika Değirmenci bu dedikoduları sevgilisi Zeki Dedehayır'la birlikte verdiği pozlarla yalanladı...
24 Şubat 2013 Pazar 21:01
Facebook
Google
Twitter
YazdırFırtına filminin setinde çekilen samimi fotoğrafları hemen her yerde çıkmıştı. Ortalıkta, aralarında büyük bir aşkın varlığına dair çok yoğun dedikodu dolaşıyordu. Bu kez, film setinde yanında beraber yaşadığı erkek de yoktu.

(Soldaki fotoğraf: Harika Değirmenci ve Zeki Dedehayır, İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü'nde...)

O halde?.. Harika Değirmenci ile Kadir İnanır arasında bir aşk söz konusu olabilirdi. O halde? Harika Değirmenci sevgilisinden ayrılmıştı...

Bu kesin yargıdan hemen sonra araştırmaya başladık. Harika Değirmenci'ye, İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü'nün telefonundan ulaştık. Ve derhal sorumuzu sorduk:

- «Kadir İnanır'la aranızda bir aşkın varlığından söz ediliyor. Sevgilinizden  ayrıldınız mı?»

Hayret, Harika Değirmenci kızmamıştı. Gayet sakindi:

- «Çok mu merak ediyorsunuz?» dedi. «O zaman gelin görüşelim.» Telefonu kapatmamızla taksiye atlamamız bir oldu. Yirmi dakika sonra İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü'ndeydik.

- «Harika Değirmenci nerede acaba?» Garson eliyle ileriyi işaret etti. Güzel vücutlu bir kadın yanında orta yaşın üzerinde bir erkekle güneşleniyordu. Yanlarına geldiğimizde ikisi de gülüyordu.

(Soldaki fotoğraf: 1975 Türkiye Güzeli Harika Değirmenci, Kadir İnanır'la aşk dedikodularını "uygulamalı" olarak yalanladı.)

- «İşte» dedi Harika Değirmenci. «İşte cevabım. Beş yıldır beraber olduğum Zeki Dedehayır'dan ayrılmadım.»

Önceki yıl Türkiye Güzeli seçilip, geçtiğimiz yıl Tarık Akan'la ilk filmini çeviren Harika Değirmenci ikinci filmi sırasında çıkan dedikodular için şöyle konuştu:

- «Sanıyorum bunlar Kadir İnanır'ın reklamından başka bir şey değildi. Film  çekimi sırasında işim olmadığı her an Zeki yanımdaydı. Geçen yıl Tarık Akan'la  film çevirdiğim günlerde de bu türden dedikodular dolaşmıştı ortalıkta. Beş  yıldır beraber olduğum ve sevdiğim erkeğe ihanet etmedim ve böyle bir şeye niyetim yok.»

Böyle söylüyordu Harika Değirmenci. Ve biz ayrılırken bütün konuşulanları  yalanlarcasına sevgilisiyle baş başa neşe içinde koyu bir sohbete dalmıştı...

(13 Ağustos 1977)

Editör'ün notu: Harika Değirmenci ile Zeki Dedehayır'ın 5 yıllık aşkı, 1980 yılının sonlarında evlilikle sonuçlandı (soldaki fotoğrafta, Harika Değirmenci ile Zeki Dedehayır, Necla Nazır'ın da katıldığı nikah sonrası verilen yemekte görülüyor). İkili, 1987 yılının ortalarında boşandı.
Etiketler: Harika Değirmenci: Kadir de kim? İşte benim aşkım!, Harika Değirmenci, 1975 Türkiye Güzeli, Zeki Dedehayır, Fırtına Filmi, Kadir İnanır
Bu haber toplam 98288 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Hayattaki en büyük arzularımdan biri bu harika kadını canlı görebilmek ve karşılıklı konuşabilmek.
ibrahim yorgun - 2014-11-09 18:19:52
Sadece iki film ile yetinmesi cok enteresan bence birlikte oldugu bey o dönem ambargo koymus olmali yoksa cok iyi bir isigi varmis tv de yazik olmus ..simdi nerdedir kimbilir umarim burayi okuyorsa mutlu olmasini dilerim
tugce - 2014-11-05 16:25:07
Harika Değirmenci öldü mü , yaşıyor mu? Neden hiçbir televizyona çıkmıyor? Bu kadar güzel bir kadının sadece iki film çekmesi çok ilginç. Biri cevap yazabilir mi? Bu kadın yaşıyor mu?
damra - 2013-08-23 22:50:50
 Diğer Haberler
 Son Eklenen Yazılar


. FOTO GALERİLER

. Ünlülerin Evlilik Resimleri

. Ünlülerin Çocukluk Resimleri

. Ünlülerin Askerlik Resimleri

. Ünlülerin Sünnet Resimleri

. Film Afişleri

. Türkiye Güzelleri

. Genelkurmay Başkanları

Fotogaleri
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Turknostalji.com

Domain
Yazılım: Haber Sitesi Kur