Türk Nostalji
Gülbin Eray: Sinemadaki en nankör roller, vamp rolleri
Gülbin Eray: Sinemadaki en nankör roller, vamp rolleri
 
Nilüfer Aydan, 4 yıl sonra dansözlüğe dönüş yaptı
Nilüfer Aydan, 4 yıl sonra dansözlüğe dönüş yaptı
 
Yeni yıldız Fatma Belgen, sinemayı yeni sevmeye başladı
Yeni yıldız Fatma Belgen, sinemayı yeni sevmeye başladı
 
Sibel Egemen, evde kuzu, sahnede kurt!
Sibel Egemen, evde kuzu, sahnede kurt!
Cüneyt Arkın: Beni hayata kızım Filiz bağlıyor
Cüneyt Arkın: Beni hayata kızım Filiz bağlıyor
Geçirdiği kazadan sonra herkesten köşe bucak kaçan Cüneyt Arkın, 6 aydır görmediği kızı Filiz'in sürpriz ziyaretine çok sevindi. Ünlü aktör kızından ayrılırken, gözyaşlarına engel olamadı.
26 Mart 2013 Salı 12:41
Facebook
Google
Twitter
Yazdır


Şu an gazeteler, Cüneyt Arkın'ın kızı Filiz Can (Cüreklibatır)'dan bahsediyor. Filiz Can, yıllardır görmediği babasının eksikliğini hiç duymadığını söylüyor. Oysa ki yıllar önce her şey bambaşkaydı. Cüneyt Arkın kızına, kızı da kendisine çok düşkündü. İşte o günlerden, tam 44 yıl öncesinden bir yazı... Dileriz 3 yaşındayken babasını ziyaret eden Filiz, bugün de sağlık sorunları geçiren ünlü aktörü bir kez daha ziyaret eder ve o günkü gibi yine sarılarak "Geçmiş olsun babacığım" der ve her şey tatlıya bağlanır...

**********

Hayat Hastanesi'nin ikinci katındaki 211 numaralı oda, altı uzun, sıkıntılı ve kahredici gün geçiren Cüneyt Arkın, buradan kimseye, bilhassa gazetecilere sezdirmeden kaçmayı, bir sahil kasabasında dinlenmeyi tasarlıyordu.

Ama olmadı. Geçtiğimiz pazartesi sabahı Cüneyt Arkın'ın hastaneden çıkacağı duyulmuş, gazeteciler hastaneye baskın yapmışlardı. Cüneyt hayli şaşırmış ve sinirlenmişti. Hani sinirlenmekte haksız değildi Azral'in elinden yakasını zor kurtarmış, kaza sırasında otomobilinde bulunan kadınların fotoğrafları gazetelerin, mecmuaların sayfalarını süslemiş, nişanlısını kaybetmek tehlikesi ile yüz yüze gelmiş, iş programı altüst olmuş ve hepsinden önemlisi sinir sistemi, harap olmuş, morali sıfıra inmişti.
Cüneyt Arkın ve Kızı Filiz
İşte şimdi bir de foto muhabirleri karşısına geçmişler, «Cüneyt şöyle dönsene!», «Biraz kafanı eğsene!» diye talimat yağdırıyorlar, sargıları 15 dakika önce çıkarılmış yüzünün fotoğrafını çekmek istiyorlardı.

Cüneyt Arkın gazetecilerin arzularını yerine getirdikten sonra meneceri Leon Sason ve yakın arkadaşı Adnan Mersinli ile birlikte bir taksiye atladığı gibi 3. Levent'te Sümbül Sokağındaki 8 numaralı evinin yolunu tutmuştu. Yüzündeki sargılar çözülmüştü, ama kaşının üzerindeki, çenesindeki yara izleri belli oluyordu. Sol ayağı da sargılar içindeydi. Topallayarak yürüyebiliyordu.

Sümbül Sokağı'ndaki eve telefon eden veya kapıya kadar dayanan gazeteciler ile Cüneyt Arkın hayranları daima şu cevapla karşılaşıyorlardı: «Cüneyt Bey seyahate çıktı efendim. Nereye gittiğini bilmiyoruz, inanın bize dahi söylemediler»

Oysa telefonda veya kapıda bu cevaplar verilirken şöhretli aktör caddeye bakan odasında, tül perdelerin arkasından 4. Levent e, Emirgan sırtlarına kadar uzanan manzarayı seyrediyor, acı, ıstırap, pişmanlık duyguları içinde o meşum kazayı düşünüyordu.

Ses Dergisi ekibi Cüneyt Arkın'ın evinde olduğunu daha doğrusu herkesten saklandığını, kaçtığını kesinlikle tespit etmiş ve iki foto muhabiri ile bir muhabirini evi gözetlemesi, gelenleri, gidenleri tespit etmesi için Sümbül Sokağı'ndaki evin civarında görevlendirmişti.

Eve ilk gelen Cüneyt Arkın'ın nişanlısı Betül Işıl olmuştu. Üzgün ve ürkek bir tavırla taksiden inmiş hemen eve girmişti Gecenin geç saatlerine kadar Betül Işıl nişanlısı Cüneyt Arkın ile baş başa kalmıştı. Acaba bu kadar uzun zaman ne konuşmuşlardı? işte Betül Işıl evden ayrılırken Ses Dergisi ekibi bu sorunun cevabını öğrenmekte gecikmedi. Olanlardan ve gelecekten konuşmuşlardı.

Cüneyt, (Betül Işıl'ın deyişiyle Fahrettin) nişanlısından defalarca özür dilemiş, kazanın tahmin dahi edilemeyecek kötü bir tesadüfler zinciri olduğunu belirtmiş, aynen şunları söylemişti. «Ne desen haklısın. Fakat şuna inanmanı isterim ki, suçsuzum ve bu kazayı kaderin garip bir cilvesi kabul ediyorum.»

Cüneyt Arkın ve Kızı FilizSes Dergisi ekibi ertesi günü de Sümbül Sokağı'ndaydı. Saat tam 14.00'tü. Yolu gözlüyorduk. Birden gözlerimiz fal taşı gibi açıldı. Şaşkınlıktan küçük dilimizi yutacak gibi olduk. Cüneyt'in evinin önünde bir taksi durmuş ve taksiden sevimli mi sevimli bir kız çocuğu çıkmıştı.

Bu, Cüneyt Arkın'ın altı aydan beri görmediği kızı Filiz'di. Kapılar açıldı, kapılar kapandı ve Sümbül Sokağındaki 8 numaralı ev gene esrarengiz bir sessizliğe büründü.

Artık sabredemezdik. Aradan beş dakika geçmeden kapıdaydık. Zili çaldık. Karşımıza genç bir kız çıktı. Kendini Cüneyt Arkın'ın sekreteri olarak tanıttı. Oysa gerçeğin böyle olmadığını biliyorduk. Sekreteri değil, yeğeniydi. Bunu kendisine hatırlatınca birden yüzü kızardı. Kapıyı kapamak istedi, ama sağ ayağımızı her ihtimale karşı eşikten içeri atmıştık bir kere. Baktı olacak gibi değil. «Bir dakika» diyerek içeri gitti.

Merdivenin başında Cüneyt Arkın'ın yakın arkadaşı Adnan Mersinli duruyordu. O da, «Cüneyt ya Şile'de, ya Kilyos'ta» demez mi. Fakat bir taraftan da gülüyordu. Hem de alaylı, alaylı... Neticede gürültü, patırtı «Olurdu, olmazdı» diyerek yukarı çıktığımız zaman salonda karşılaştığımız manzara gerçekten hazindi.

Cüneyt Arkın, 22 Kasım'da 3 yaşını bitirecek olan kızını kollarının arasına almış, koklaya koklaya öpüyordu. Altı aylık hasretini kızının kokusunu sindire sindire ciğerlerine çekiyordu. Bizim salona girdiğimizi fark etmedi bile... Kendinden geçmişti. Neden sonra salonda olduğumuzu gördü, kızını koltuğa bıraktı, sonra bize döndü. Varlığımız Cüneyt'i rahatsız etmişti anlaşılan.

Cüneyt Arkın ve Kızı Filiz(Soldaki fotoğraf: Cüneyt Arkın'ın babası Yakup Bey, arkadaşı Adnan Mersinli ve yeğeni, Filiz ile birlikte...)

Bir sessizlik, insanı öldüren bir sessizlik. Sonra sessizliğin içinde tabanca gibi patlayan kelimeler. Cüneyt Arkın sinir içinde konuşuyor:

«Sizleri sevmesem şu an evimden kovabilirim. Halbuki görüyorsunuz, dinlenmeye, kendimle başbaşa kalmaya ihtiyacım var. Sessizlik istiyorum, insanlardan kaçmak istiyorum. Hatta her şeyden çok sevdiğim evimden bile.» Konuştukça siniri yatışıyordu. Artık orada bulunmamız Cüneyt Arkın'ı rahatsız etmiyordu. Bir an can düşmanı gibiydik, şimdi dert ortağı olmuştuk.

«Beni hayata Filiz bağlıyor. Onsuz bir dakika bile yaşamayı düşünemiyorum. Ama ne yapalım şans. Ayrıyız. Her dakika, her saniye arzu etmeme rağmen altı aydan beri ilk defa görüyorum kızımı...»

Bu sırada Filiz de oturduğu koltuktan ayağa kalkmış, salona girmekte olan Devlet Demiryolları memurluğundan emekli hacı büyükbabası Yakup Yürekli'ye doğru koşmaya başlamıştı. Birden ayağı halının kenarına takıldı, yere düştü. Ayağa kalktığı zaman ağlıyordu. Cüneyt Arkın hem gülüyor, hem de Filiz'ini düştüğü yerden kaldırırken, «Sana ne oldu yavrum. Vah benim tontonum!...» diyerek kızını öpüyor, kokluyordu.

Nihayet ayrılık saati gelip çatmış ve iki damla yaş, gelip beyazperdenin gözü, kalbi ve bileği pek kahramanının gözlerine oturmuştu. Bir taraftan kızına el sallıyor, bir taraftan da yanaklarından süzülen yaşları elinin tersiyle, bize belli etmemeye çalışarak siliyordu.

(30 Ağustos 1969)

Cüneyt Arkın'ın kızı Filiz'in doğduğu günün hikayesi
Etiketler: Cüneyt Arkın: Beni hayata kızım Filiz bağlıyor, Cüneyt Arkın, Filiz Cüreklibatır, Filiz Canlı, Cüneyt Arkinin Kızı, Cüneyt Arkinin Babası
Bu haber toplam 45949 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Eğer kızıyla veya torunu ile hala görüşüyorsa eğer ( ki buna seviniriz) neden sakladığını anlamak mümkün olmaz... Kapılarını hala sevenlerine kapalı tutması ve yoğunluğunu bahane etmesi (ki kapısında zaman geçiren biri olarak böyle olmadığını, mektup kutusunun da sürekli boş olduğunu gören biri olarak) sevenlerine hakettikleri veya verdiğini söylediği değeri vermediğini gösteriyor...
ufuk denizhan - 2015-02-22 01:29:53
Kızını, evladını bu kadar seven bir baba ki bu sevgiden asla şüphe etmiyorum... Bir kez olsun aaramaz mı? sormaz mı? Şimdi bir de torunu var kızından... Betül hanımdan olan oğullarıda bahsetmiyor hiçbir yerde ne ablalarından ne de yeğenlerinden... BATTAL GAZİ, KARA MURAT diye bildiğimiz vicdanlı birinin böyle bir duruma duyarsız kaldığını anlayamıyoruz.. Bizlerin bilmediği bir ilişki ve bağ hala
ufuk denizhan - 2015-02-22 01:24:35
Gerçekten çok acı. Birbirini bu kadar çok seven bir baba ve kız neden 44 sene birbirinden ayrı kalir? Koca bir ömür...
jesa - 2013-03-26 23:06:19
Tüm Yorumlarları oku
 Diğer Haberler
 Son Eklenen Yazılar


. FOTO GALERİLER

. Ünlülerin Evlilik Resimleri

. Ünlülerin Çocukluk Resimleri

. Ünlülerin Askerlik Resimleri

. Ünlülerin Sünnet Resimleri

. Film Afişleri

. Türkiye Güzelleri

. Genelkurmay Başkanları

Fotogaleri
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Turknostalji.com

Domain
Yazılım: Haber Sitesi Kur