Türk Nostalji
Gülbin Eray: Sinemadaki en nankör roller, vamp rolleri
Gülbin Eray: Sinemadaki en nankör roller, vamp rolleri
 
Nilüfer Aydan, 4 yıl sonra dansözlüğe dönüş yaptı
Nilüfer Aydan, 4 yıl sonra dansözlüğe dönüş yaptı
 
Yeni yıldız Fatma Belgen, sinemayı yeni sevmeye başladı
Yeni yıldız Fatma Belgen, sinemayı yeni sevmeye başladı
 
Sibel Egemen, evde kuzu, sahnede kurt!
Sibel Egemen, evde kuzu, sahnede kurt!
Berkant, "Bayan Bacak" Serpil Örümcer ile evlendi
Berkant, 'Bayan Bacak' Serpil Örümcer ile evlendi
"Bay Samanyolu" Berkant, üç yıldır birlikte olduğu Serpil Örümcer ile evlenirken, güzel gelinin süper mini gelinliği ile üç buçuk metrelik duvağı büyük ilgi çekti.
16 Ağustos 2012 Perşembe 16:59
Facebook
Google
Twitter
Yazdır


Bayan Bacak'la Bay Samanyolu'nun 3 yılı aşkın bir süredir devam eden evlilik dışı aşkları geçtiğimiz pazartesi akşamı, Bebek Belediye Gazinosu'nda yapılan bir düğünle noktalandı. Serpil'le Berkant'ın üç yıllık yılan hikâyesi de böylece bitmiş oldu.

Berkant'la Serpil'in nikahında sinema ve müzik dünyasının bir çok ünlü ismi biraraya gelip, gece yarısına kadar eğlendiler. Düğünde Serpil süper mini gelinliği ve onunla tezat teşkil eden üç buçuk metre uzunluğundaki duvağıyla bütün dikkatleri üzerinde topladı.

Berkant genç karısını kucağına alıp, salonun ortasında gazetecilere poz verirken ünlü davetlilerden biri Serpil'in mini gelinliğini göstererek yanındakilere şöyle söylüyordu: «Bayan Bacak düğününde bile kendisine bu ismin boşuna konulmadığını ispat etti!»

(Üstteki fotoğraf: Berkant ve Serpil boşanma ilamını aldıkları gün, avukatın yazıhanesinde.)

(20 Kasım 1971)


Etiketler: Berkant, "Bayan Bacak" Serpil Örümcer ile evlendi, Berkant, Serpil Örümcer, Ünlülerin Evlilikleri, Bayan Bacak
Bu haber toplam 23317 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Serpil Örümcer'i, bir iki kaseti ve bir de çevirdiği erotik filmi ile tanırım, düştükten sonra mı aklı başına gelmiş. Ne oldum dememeli ne olacağım diye düşünmeli. Her hayatn acı veya tatlı bir bedeli vardır. İnsanın her zaman son hali önemlidir.
VAHDET DOĞUŞ - 2012-11-03 13:25:39
Berkant: 1 yıl evli kaldım, 36 yıldır mahkumum

Berkant, 'Bayan Bacak' lakaplı Serpil Örümcer'le 1972'de yaptığı evliliği "En büyük hatayı Serpil'le evlenmekle yaptım" diye değerlendirdi. Evliliğinin bir yıl sürdüğünü, 36 yıldır mahkum edildiğini söyleyen Berkant, "O yılları hatırlamak bile istemiyorum. Ben kötü bir insan değilim, toplum bunu böyle bilsin. Serpil kendi hatalarının bedelini ödüyor" dedi.

SON eşi Engin Akgürgen'le 34 yıldır mutlu bir evliliği olduğunu belirten 'Bay Samanyolu' Berkant, Serpil Örümcer'den olan kızı Fulya'nın dışında 28 ve 22 yaşlarında iki erkek çocuk sahibi. Berkant, Bayan Bacak'la evliliğini şu sözlerle anlattı: "Farklıydık. Serpil Örümcer'e aşık olup evlendim ama gerçeği aynı evde yaşamaya başlayınca öğrendim. Aramızda korkunç bir kültür ve görüş farkı vardı. Annesi de bizimle yaşıyordu ve onunla da geçinemiyordum. Evin içinde her gün kavga gürültü vardı. Ayrılmak mecburiyetinde kaldım. İyi ki de ayrılmışım.

Kızıma 'Baban öldü' demişler. Fulya 10 yaşına kadar babasını ölü bildi, yıllarca bana göstermediler. Ben hiç bir zaman kızımı inkar etmedim. Ne zaman çocuğumu görmek istesem kendimi emniyette buluyordum. Annesi ‘Bizi rahatsız ediyor' diye şikayet ediyordu. Fulya'nın evlendiğini, evlendikten 2 yıl sonra duydum. İki de çocuk yapmış, eşi kaçmış. Bu kadar çelişkinin içinde benim onlarla ilişki kurmam mümkün değildi. Evlendiğimde gencecik bir kızdı. Benim onu eğitmeme imkan yoktu. Anne-kız kavga edip, 10 dakika sonra barışıyorlardı. (Fatma Aksu - Hürriyet / Kelebek - 14 Ocak 2009)

hayati - 2012-08-23 15:23:15
Yılların sanatçısı mazisini çöplükte arıyor...

Bir dönemin ünlü ses ve sinema sanatçısı Serpil Örümcer, şimdilerde hayatta kalabilmek için çöp topluyor.

Ünlü olduğu dönemde sahnelerin en fazla tercih edilen sanatçılarından biri olan Örümcer, ibretlik hayatını "Yaşadığım hayatın bedelini ödüyorum. Benim bu halim gençlerimize ders olsun." diye özetlerken, kendisine karşı yapılan vefasızlığı kaldıramadığından dolayı uzun süre psikolojik rahatsızlık yaşadığını ifade ediyor.

Serpil Örümcer, parıltılı yaşama adımını 14 yaşında atıyor. Samanyolu şarkısıyla meşhur olan Berkant'la evleniyor. Sanatçının çalıştığı gece kulübünde sahneye çıkmaya başlıyor. Ancak büyük aşk sadece 1 yıl sürüyor. Kızı Fulya'ya hamileyken eşini terk ediyor. O günleri anlatırken gözyaşlarını tutamayan Örümcer, "Bir deniz subayıyla nişanlıydım. Ama aşk gözümü kör etti. Birden yüzüğü atıp Berkant'la evlendim. Ama hayatımın ilk hatası buydu. Şimdi nişan bozduğum kişi emekli bir deniz albayı. Sözümde durmuş olsa idim çöplükte değil, evimin hanımı olarak başköşede olurdum." diyor.

Serpil Örümcer bugün 54 yaşında. Kızı Fulya, torunları Onur ve Berkant'la birlikte sokaklarda yaşıyor. Ünlü iken sahne arkasında dönen dolaplara alet olmadığından dolayı bu hallere düştüğünü söylerken, "Ben hayatımı kazanmak için dürüst yaşamak istedim. Başkaları gibi yapsaydım bugün çöplüklerde olmazdım. Şanım yürür, ben de villalarda hanımefendi olarak yaşardım." diye konuşuyor. "Kerize Bak Kerize" ve "Dert Dermanım'' adlı şarkılarıyla ünlenen eski sanatçı, Berkant'ın, hem kendisini hem de kızını bir defa bile aramadığını iddia ediyor.

Örümcer, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Orhan Gencebay, Kamuran Akkor ve Osman Yağmurdereli gibi ünlü kişilerle o dönemde yakın arkadaş olduklarını; ancak kendisi bu hallere düştükten sonra samimi bir dostunun dahi kalmadığını belirtiyor. "Benim Allah'ım, kızım ve torunlarımdan başka kimsem yok." diye ağlayan Örümcer, sözlerine şöyle devam ediyor: "Ben şöhret, makam ve para neymiş gördüm. Bir dönem çok şeylere sahip oldum. Ama şimdi elimde bir şey yok. Allah'ıma şükür onurumla ekmeğimi çıkarmaya çalışıyorum. Çöp toplamaktan hiç utanmıyorum. Çünkü namusumla çalışıyorum."

Örümcer, ünlü olmak için gece kulüplerinde ya da dizilerde boy gösteren, bir gecede şöhret olmak isteyen gençlere de, "Bunun sonu yok. Güzelliğiniz gittiği zaman sizin yerinize başkaları bulunur. Başkalarının perde arkasında yaptığı işlere kendinizi alet etmeyin. Kolay para kazanma yolunu seçmeyin." diyor. Serpil Örümcer'in arkadaşlarından tek isteği ise kendisi adına bir gece düzenlenip kızı ve torunlarının sokaktan kurtulması için kafalarını sokacakları bir ev temin edilmesi.(Bayram Kaya - Zaman - 09 Aralık 2007)

hayati - 2012-08-23 14:15:02
Tüm Yorumlarları oku
 Diğer Haberler
 Son Eklenen Yazılar


. FOTO GALERİLER

. Ünlülerin Evlilik Resimleri

. Ünlülerin Çocukluk Resimleri

. Ünlülerin Askerlik Resimleri

. Ünlülerin Sünnet Resimleri

. Film Afişleri

. Türkiye Güzelleri

. Genelkurmay Başkanları

Fotogaleri
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Turknostalji.com

Domain
Yazılım: Haber Sitesi Kur