Ferda Büyükgüneş ile Engin Çağlar aynı filmde

Yayın Tarihi : 18 Mart 2016
9078
Oksal Pekmezoğlu'nun yönettiği İntizar adlı filmde, Ses dergisinin ayrı yıllarında ikinci olmuş iki genç oyuncu, tesadüfen bir araya geldi.

 

Engin Çağlar, Ferda Büyükgüneş'in makyajına yardım ediyor.Esmer güzeli, minyon tipli genç kız, yakışıklı bir gencin kolları aresında dans ederek dönerken «Stop» sesi duyuldu ve aynı anda, gündüz gibi aydınlık olan ortalık zifiri karanlığa gömüldü. Çok geçmeden başka bir ses daha yükseldi karanlığın içinden.

- «Daimiyi yak!»

Şimdi etrafa loş bir ışık yayılmış, karanlıkta kalan yüzler aydınlanmıştı. Rejisör Oksal Pekmezoğlu bu esmer güzeli genç kızın yanına giderek, «Ferda Hanım, bu filmdeki işiniz bitmiştir. Çalışmalarımızda bize yardımcı olduğunuz, üzmediğiniz için teşekkür eder, başarınızı kutlarım» dedi.

Ses Sinema Artisti Yarışması'nın bu yılki ikincisi Ferda Büyükgüneş; Neşe Karaböcek, Engin Çağlar, Seyhan Gümüş, Necdet Yakın ve Bilal İnci ile çevirdiği ilk filminin son sahnesinde rejisöründen işittiği bu güzel sözlerden duygulanmıştı.

Ferda Büyükgüneş ancak, «Rica ederim, asıl ben teşekkür etmeliyim. Hem siz, hem de diğer arkadaşlar sinemanın yenisi olduğumu unutturup, bana yardımcı oldunuz. Hepinize teşekkür ederim, iyi çalışmalar» diyebilmişti.

Engin Çağlar, Ferda Büyükgüneş ve Bilal İnci, rejisör Oksal Pekmezoğlu'nun talimatlarını dinliyor.«İntizar», Ferda Büyükgüneş'in ilk filmi olmakla beraber, iki Ses dergisi ikincisini bir araya getirmesi açısından da enteresandı. Zira, Engin Çağlar 1968, Ferda Büyükgüneş 1973 Ses Sinema Artisti yarışmalarının ikincisiydi ve bu filmde tesadüfler onları bir araya getirmişti. 

Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da Ses yıldızları birçok defa bir araya gelecekler ve seveceğiniz, beğeneceğiniz kurdeleler yapaceklardı...

(Ses Dergisi - 11 Ağustos 1973)