Engin Evin - Ayrılık, mutluluk getirdi

Yayın Tarihi : 04 Nisan 2017
7419
Bir süre önce darılıp, yeniden barışan Engin-Betül Evin çifti «Kısa süreli ayrılık, bize mutluluk getirdi. Birbirimizin kıymetini daha iyi anladık» diyor.

 

Engin ve Betül Evin, barıştıktan sonra mutlu günlerine geri döndü.Engin ve Betül Evin çiftinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Ağızlarından dökülen sözcükler, tek bir noktada toplanıyor, ortak bir duyguyu dile getiriyordu:

- «Biz birbirimizi seviyoruz. Artık ayrılmamaya yemin ettik..."»

Betül Evin bir süre önce eşini ve evini terketmiş, daha sonra da tekrar yuvasına dönmüştü.

Bu yıl Şubat ayı sonlarında gizli bir nikahla dünya evine giren ve bir ay bile geçmeden tartışmalara başlayarak birbirine darılan genç çift, o günlerin artık geride kaldığını söylüyor.

Bu dargınlığın ve kısa süreli ayrılığın aslında kendilerine büyük mutluluk getirdiğini ifade eden Evin'ler «Barıştığımızda birbirimize özlem duyduğumuzu ve sevgimizin bizi ayıramayacağını Bir ara boşanacakları söylentileri yayılan Engin-Betül Evin, yakında Avrupa'ya gidecek.anladık» diyerek bundan böyle yeni bir döneme girdiklerini ve artık ayrılmamaya yemin ettiklerini belirtiyorlar.

Bekarlık yaşamında çeşitli olaylara neden olan ve içkiye düşkünlüğüyle bilinen Engin Evin evliliğin kendisine çok yaradığını ve yeni bir dünya görüşü kazandırdığını vurgulayarak şöyle konuştu:

- «Özellikle son ayrılma olayı bizi manevi olarak yıkmıştı. Eşimi gidip ben aldım evinden. Özür diledim. O da beni zaten bağışladığını söyleyerek koluma girdi ve yuvamıza döndük.»

Betül Evin ise «Engin'i karşımda görünce dünyalar benim oldu. Sinirime hakim olamayarak evdeki Engin Evin ile Betül Ilgar 1977'nin Şubat ayında nikah defterine imza atmış, genç çiftin şahitliklerini televizyonunun ünlü isimleri  Bülent Özveren ile Cenk Koray yapmıştı.eşyalarımı da alıp gitmiştim. Ama artık her şey eskisi gibi yerli yerinde. Bir daha kavga etmek mi, asla...» diyordu.

Evliliğin müzik çalışmalarını da etkileyeceğini ve başarılı günlerin kendisini beklediğini söyleyen Engin Evin, yakında da yurt dışı festivallerine katılacak.

İşte genç çiftin son durumu bu... Eee ne yaparsınız? Yeni evliliklerde olur böyle şeyler!

(Ses Dergisi - 17 Eylül 1977)