Ayrıldılar ama her gece birlikteler!

Yayın Tarihi : 22 Ocak 2016
14622
Birsen Armağan ile Yurdaer Doğulu birbirinin aleyhinde konuşuyor, ama gene de birbirinii görmeden edemiyor.

 

- «Zayıflayacağımı bilsem daha önce ayrılırdım Yurdaer'den! Ama daha beş kilo vermeliyim!»

Birsen Armağan söylüyordu bu sözleri. Biraz fazla tombulca olan Birsen, gerçekten zayıflamış, süzülmüştü. Yalnız çok sinirliydi nedense. Elinde tuttuğu ıhlamur bardağını, dudaklarını yiye yiye evirip çeviriyor ve sözü durmadan Yurdaer'e getiriyordu:

İzmir'de şantör Moni ile çok yakın bir görüntü veren Birsen Ardmağan, aralarında arkadaşlıktan başka bir şey olmadığını söylüyor.- «Yurdaer'in askerlik görevine çağırılması dolayısıyle aramızda bir anlaşma yapmıştık. Yurdaer, benim kendisinden ayrı olarak şov yapıp yapamayacağımı denemek istiyordu. Sizin de gördüğünüz bildiğiniz gibi muvaffak oldum değil mi?»

Birsen Armağan sorularımıza her zaman olduğu gibi gene kaçamak cevaplar veriyordu. Olayın doğru tarafını öğrenebilmek için ona geçen yaz bize söylediği bir sözü hatırlattık. O günlerde Yurdaer Doğulu ile yağlı ballı olan Birsen Armağan bir gün koşa koşa heyecanla yanımıza gelmiş, «Maksim'de sahneye çıkıyorum, Maksim'de!» diye bağırmıştı.

Peki Birsen Armağan'ın bu kadar çok arzu ettiği Maksim'de sahneye çıktıktan sonra gruptan ayrılıp apar topar İzmir'e gitmesinin sebebi neydi acaba? Birsen bu konuda da şunları söylüyordu:

- «Yurdaer bana ihanet ediyordu o günlerde. Hemen her gün her saatte İzmir'de kızlarla, kadınlarla gezip tozduğuna dair ihbarlar alıyordum. Nihayet ben de bir kadınım ve benim de izzetinefsim var. Kimsenin bana ihanet etmesini istemem. Telefon ettim bir gece. 'Başkalarıyla flörtü bırak, yoksa ben de sana ihanet edeceğim' dedim. 'Sen kadınsın bunu yapamazsın. Rezil olursun sonra' dedi. Hırslandım ve ertesi günü İzmir'e uçtum. İzmir'de Vero Capital Orkestrası'nın solisti Moni ile yakınlık kurdum. Arkadaşça tabii. Şimdi
gecede 500 lira alıyorum ve hayatımdan memnunum.»

Yurdaer Doğulu ise eski flörtünün söylediklerinin tam aksini anlatıyor, «Birsen içkiye müptela olmasa ben onu grubumdan çıkarmazdım» diyordu, «Her gece içer, komaya girer. Bunu herkes bilir. Birsen ne derse desin herkesin bildiği bazı gerçekleri saklayamaz. Mızrak çuvala sığmaz.»

İkisi de birbirlerinin hakkında böyle düşünüyor, böyle söylüyorlardı ama birbirleriyle buluşmadan da edemiyorlardı nedense. Bu buluşma ya bir gece kulübünde veya bir konserde oluyordu. Gerçek olan bir durum da şuydu ki, halk İkisini birlikte görmek istiyordu. Demek ki ikisi ideal bir çift olmuşlardı ama maalesef farkına varamamışlardı.

İnşallah bu durumun farkına varırlar da, dedikodulardan ve gazetelere, mecmualara konu olmaktan kurtulurlar.

(Not: Manşet fotoğrafında, ayrıldıklarını söylemelerine karşın her gece görüşen Yurdaer Doğulu ile Birsen  Armağan görülüyor...)

(Ses Dergisi - 17 Mayıs 1969)