Aylin Urgal'a bir şeyler oldu

Yayın Tarihi : 02 Şubat 2016
10334
Burnuna estetik operasyon yaptıran şarkıcı Aylin Urgal'ın görünümü hayli değişirken, aldığı tekliflerin sayısı da oldukça arttı.

 

Onu ilk kez TV'den tanıdık, daha sonra da plaklarından. Kendine özgü bir sesi, güzel sayılabilecek  bir fiziği yardı.  Önceleri  kocasının orkestrasında şantözlük yapıyordu. Daha sonra tek başına şovlar yapmaya başladı. Aslında İstanbullu'ydu ama İzmir'de oturuyordu. Bu da onun için büyük bir dezavantajdı. 

Evet Aylin Urgal'dan söz ediyoruz. Şimdi yeni yeni gelişmeler, büyük değişiklikler var Aylin Urgal cephesinde... Sahneyle bir süre önce İstanbul Aşiyan Gazinosu'nda tanıştı Aylin Urgal. Sahneye çıkan bir sanatçı, kulakla birlikte göze de seslenmeliydi. Aylin Urgal da bu gerçeği çok iyi biliyordu. Önce bir estetik operasyonla burnunu düzelttirdi. Bu ameliyat bir hayli değiştirip, güzelleştirdi  Aylin Urgal'ı.  Üstelik şansını da açtı. 

Manşet fotoğrafındaki olduğu gibi, burun ameliyatından sonra değişen Aylin Urgal'ın eski hali.Artık aranılan, bir dolu çalışma teklifi alan bir sanatçı olmuştu. Teklifler cazipti. Ama arada bir engel vardı. İzmir, İstanbul'a bir hayli uzaktı. Artık İstanbul'a yerleşmekten başka çaresi kalmamıştı Aylin Urgal'ın. O da öyle yaptı. Geçtiğimiz günlerde kocası Birol Soyurgal ile birlikte İstanbul'a yerleştiler. Dilerseniz bundan sonrasını Aylin Urgal'ın kendisinden dinleyelim:

- «Uzun süredir birçok çalışma teklifleri alıyordum. Haliyle İstanbul'dan geliyordu bu teklifler. İstanbul'daki ilk çalışmamda eşimin akrabalarının yanında kalmıştık. Bu kez iki yerde birden çalışmaya başladım. Artık İstanbul'a yerleşmenin zamanı gelmişti. Biz de öyle yaptık. 12 yıldır ayrı olduğum İstanbul'a, bir daha ayrılmamak üzere döndüm.»

Aylin Urgal ve eşi İstanbul'u çok sevmişler ama arada bir «Ah İzmir» demeden de edemiyorlar. Sanatçı şimdi hem Lunapark Gazinosu'nda, hem de Caddebostan Harlem Kulüp'te sahneye çıkıyor. Fuar süresince İzmir'de çalışacak. Böylece İzmir'de hem iş yapacak, hem de çok sevdiği dostları ile hasret giderme olanağı bulacak. İzmir'e gideceği günü iple çekiyor Aylin Urgal. Bu denli çok teklif almasını nasıl yorumladığını sorduğumuzda, şöyle cevaplıyor bizi sanatçı:

- «Gerçekten müziğin çilesini çekerek, emek vererek bu yere geldim. Tam 6 yıl orkestra  şantözlüğüyaptım. Bu süre içinde her tür müzikte şarkı söyledim. İkinci bir avantajım ise, kocamın çok iyi bir müzisyen olması. Bana müzik konusunda çok yardımı oldu Birol'un.»

Evet Aylin Urgal'ın müziği gerçekten bilmesi bu denli çok teklif almasının baş nedeni olabilir. Ama o küçücük burun ameliyatının da birazcık katkısı var mı dersiniz?

(Röportaj: Sadık Mantık - Ses Dergisi 30 Temmuz 1977)