Atilla Özdemiroğlu-Füsun Önal aşkında mutlu son

Yayın Tarihi : 02 Şubat 2016
13734
Besteci Atilla Özdemiroğlu ile şarkıcı Füsun Önal'ın iki yıllık birliktelikleri nikah masasında noktalanıyor. Çift, balayını Avustralya'da geçirecek.

 

Atilla Özdemiroğlu ile Füsun Önal nikahtan hemen sonra gidip 20 gün kalacakları Avustralya için bavullarını hazırladı.Füsun Önal'ın iki yıldır süren aşk hikayesi şu günlerde yepyeni bir döneme giriyor. 26 yaşındaki şarkıcı, siz şu satırları okuduğunuz günlerde 32 yaşındaki sevgilisi müzisyen Atilla Özdemiroğlu'yla evlenmiş olacak. Önal ve Özdemiroğlu, balayını yepyeni bir dünyada Avustralya'da geçirecek. Genç sanatçılar hem ziyaret, hem ticaret kabilinden Avustralya'nın iki büyük şehri Sydney ve Melbourne'da beş konser verecek. Konserlerden boş kalan zamanlarda bu yepyeni dünyada yeni yaşantılarının en mutlu dakikalarını, saatlerini, adı üstünde "bal günleri»ni yaşayacak.

Şimdi gelin sizlerle birlikte bundan iki yıl öncesine dönelim. İkilinin aşk hikayelerini Füsun Önal'dan dinleyelim:

Füsun Önal'ın gelinlik provalarındaki en büyük yardımcısı müstakbel kayınvalidesi Sabahat Demirsev'di.- «1972 İzmir Fuarı'nda Atilla'yla her zamankinden başka bir şekilde yakınlaştık. Konuşuyor, saatlerce konuşuyor, zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorduk. Aynı şeylerden hoşlanıyor, aynı şeylerle heyecanlanıyor, aynı şeylerin ıstırabını, mutluluğunu hissediyorduk, ikimiz de kırıktık. Aşkta ikimiz de gerçek mutluluğu bulamamıştık. Bu, belki de bizim kendi yapımızın getirdiği bir şeydi. Tutacak sıcak bir ele ihtiyacımız vardı. Ellerimiz birbirine yaklaştı. Sanki yıllardır beklediğim, özlemini çektiğim sevgili karşımdaydı. Öylesine mutluydum ki, bütün bunların bir hayal olmasından korkuyordum...»

Füsun Önal ve Atilla Özdemiroğlu birbirlerini seviyor, ama Atilla'nın 10 yıllık sağlam bir evliliği var. Bu evlilikten de bir kız, bir erkek iki çocuğu... Genç adam bu sevgilerin arasında kalıyor bir süre. Çocukları ve sevdiği kadın... İşte o günlerde iki sevgili için mutsuz günler başlıyor. Uzun bir süre kararsız kalıyorlar.

Sonra aylar geçiyor aradan. Zaman her şeyi düzeltiyor. Atilla Özdemiroğlu'nun eşi, kocasından boşanmaya karar veriyor. Her şey dostça hallediliyor. Füsun Önal, Yaprak (10) ve Sarp'a (5) ablalık, ikinci bir analık yapmaya çalışıyor. Evlilik için iki küçüğün rızası alınıyor ve hemen nikah muamelelerine başlanıyor.

- «Hepimiz çok ıstırap çektik. Bundan sonrasının mutlu geçmesi en büyük dileğimiz» diyor Atilla Özdemiroğlu.

Füsun Önal, Atilla Özdemiroğlu'nun ilk eşinden olan çocukları Yaprak ve Sarp'la çok iyi anlaşıyor.Füsun Önal'ın da dilekleri aynı. O da evliliklerin mutluluğu için dua ettiğini söylüyor ve sözlerine şöyle devam ediyor:

- «Atilla'nın en büyük arzusu, kimsenin kırılmamasıydı. Herkesin yeni duruma adapte olması için iki yıl bekledik. Sonunda hepimizin isteği oldu. Hiç kimse kırılmadı. Artık büyük bir mutluluğa hakkımız var.

(Ses Dergisi - 2 Şubat 1974)