Artistler ve Otomobilleri Dizisi (10) Tamer Yiğit

Yayın Tarihi : 04 Kasım 2012
21733
Tamer Yiğit, otomobil kullanmayı artist olduktan sonra öğrenmiştir, ama üç yılda çok ilerlemiştir. Edirne'ye - yol bozuk olduğu halde - iki saatten daha az bir zamanda gitmiştir.


Tamer Yiğit, yerli filmcilikte çalışmaya başladığı günden bugüne kadar tam üç araba değiştirmiştir. Sürat, rahatlık ve konfor bakımından son arabası «Mercedes»i hepsinden çok sever. 1962 modeli olan «202 SE» tipi arabayı bir Alman turistten 85.000 liraya satın almıştır.

Henüz sigortası ve yerli plakası olmayan arabanın koltukları siyah deridendir. 95 beygir gücündeki, 8 silindirli motoru saatte 200 kilometre yapabilmektedir. Bu bakımdan Tamer Yiğit'in otomobili «hızlı» arabalar arasına girer.

Tamer Yiğit, otomobil kullanmayı artist olduktan sonra öğrenmiştir, ama üç yılda çok ilerlemiştir. 200 kilometreden fazla olan Edirne'ye (yol bozuk olduğu halde) iki saatten daha az bir zamanda gitmiştir.

Tamer Yiğit, artistler içinde en büyük kazayı atlatmış, bundan önceki arabasıyla Rumelihisarı'ndan geçerken buz tutmuş yoldan aşağıdaki yola ters dönerek uçmuştu. Bu kazadan sonra patinaj yapacak havalarda arabaya binmeye tövbe etmiş ve kazayı ucuz atlattığı için bir kurban kesmişti.

Tamer Yiğit'in diğer dört film artisti arkadaşı gibi (Ayhan Işık, İzzet Günay, Orhan Günşiray ve Erol Taş) Mercedes'i tercih etmesiyle, yerli film ve tiyatro artistleri arasında bu marka arabanın sahipleri çoğunluğa geçti.