Artistler ve Otomobilleri (17) Ayşecik

Yayın Tarihi : 27 Mart 2013
43932
Yeşilçam'ın en çok para kazanan yıldızı Zeynep Değirmencioğlu'nun serveti milyonu çoktan aşmıştır. Fakat Ayşecik'in lüks veya son model bir arabası yoktur.


Kadın veya erkek, yerli film artistlerinin en çok ücret alanı, film başına 125 bin lira ile, yaşı hepsinden küçük olduğu halde, Zeynep Değirmencioğlu'dur. Ayşecik'in bugüne kadar filmlerinden kazandığı paranın toplamı milyonu çoktan aşmıştır. Fakat Zeynep Değirmencioğlu'nun lüks veya son model bir arabası yoktur.

Zeynep Değirmencioğlu'nun ehliyet alıp kendi otomobilini kullanabilmesi için daha 5 yıla ihtiyacı var.Bu konuda babası Hamdi Değirmencioğlu, tam yetkili olarak, şunu söylüyor: «Ben kızımın bütün paralarını onun adına bankaya yatırıyorum. Tabii, 18 yaşını bitirmediği için imza yetkisi yok. Fakat ileride bana 'Babam paralarımı boş yere harcamış' demesin diye son derece hesaplı hareket ediyorum». 

Zeynep Değirmencioğlu'nun T958 modeli «Bel Air» tipi siyah Chevrolet otomobili 1962 yılında 40.000 liraya satın alınmış. İçi mavi renkli arabanın sürat kadranı 180 kilometre gösterir, ama şoförü, arabanın içinde Zeynep varken 80 kilometreden fazla gidemez. Zira sürat, Zeynep çok istediği halde, babası tarafından yasaklanmıştır. 

Zeynep Değirmencioğlu arabasını çok sever. İran Kraliçesi'nin davetine bile bu otomobille gitmek istemiş, fakat vakit olmadığı için uçağa binmiştir. Bütün film setlerine babasıyla bu arabada gidip gelen Zeynep Değirmencioğlu, setlerde çalışmadığı saatlerde otomobilinde dinlenir.

Zeynep Değirmencioğlu'nun ileride, otomobil ehliyeti alıp kendi elleriyle direksiyon kullanması için daha beş yıl beklemesi lazım geliyor. Zeynep, o zaman da film artisti olarak kalmak ve direksiyon başında foto muhabirlerine poz vermek arzusundadır...