Artistler ve Otomobilleri (16) Ediz Hun

Yayın Tarihi : 27 Mart 2013
35188
Gayet hızlı araba süren Ediz Hun, 130 kilometre yapan, roket motorlu arabasını 41.000 liraya almıştır. Chevrolet Corvair marka araba otomatik vitesli, sıcak ve soğuk hava tertibatlıdır.


Ediz Hun, Ayhan Işık gibi, yerli film artistlerinin arabaya olan ihtiyacını çabuk anlamış ve hemen Chevrolet marka «Corvair» tipi bir araba satın almıştır. 

Ediz Hun, 130 kilometreye kadar çıkan arabasıyla hız yapmayı seviyor.Ediz Hun arabasını Ankara'dan aldığı için plakası önceleri «06» ile başlıyordu. Şimdi, İstanbul plakasıyla değiştirmiş ve «34 EH 029» nolu plakayı almıştır. Ediz Hun'un adı ve soyadı «E» ve «H» harfleriyle başlamaktadır. Daha önce Fikret Hakan «FH» plakalı Ford'unu, rejisör Hulki Saner'e sattığı için, kendi isimlerinin baş harflerine göre otomobil plakası taşımak özelliği artistler içinde sadece Ediz Hun'a nasip olmuştur. 

Gayet hızlı araba süren Ediz Hun, 130 kilometre yapan, roket motorlu arabasını 41.000 liraya almıştır. Otomatik vitesli, sıcak ve soğuk hava tertibatlı arabanın çift karbüratörlü spesyal motoru vantilatörle soğutulmaktadır ve arkadadır. Memleketimizde az rastlanır bir tipte olan arabanın döşemeleri filizidir ve 4 kapısı vardır.

Büyük arabaların bütün konforuna sahip olan bu Chevrolet Corvair otomobilin bir benzeri, eskiden Gönül Yazar'da vardı.