Ali Kocatepe ile Fatma Karanfil evlendi

Yayın Tarihi : 18 Şubat 2013
54144
Şarkıcı ve spiker Ali Kocatepe ile Yeşilçam'ın genç yıldızlarından Fatma Karanfil'in uzun süreli aşk öyküsü, mutlu sonla noktalandı. Yukarıda Ali Kocatepe ve Fatma Karanfil nişanlılık dönemlerinde.

Sinemanın güzel kızı Fatma Karanfil ile müziğin ve mikrofonun yakışıklı genci Ali Kocatepe, İstanbul'da nikahlandılar, İzmir'de imam nikahı kıydırdılar, balayı için de Kuşadası'na gittiler. Böylece yıllardır süren bir aşk mutlulukla noktalandı.

(Soldaki fotoğraf: Fatma Karanfil ile Ali Kacatepe'nin nikah töreni...)

Ali Kocatepe, İstanbul'da Beşiktaş Evlendirme Dairesi'ndeki nikahta dayanamadı ve spikerliğin verdiği rahatlıkla "Evet'i mikrofonu eline alarak söyledi. Sonra sevdiklerinin, dostlarının, arkadaşlarının mutluluğa yolcu etmesiyle Yeşilköy'e geldiler ve uçağa bindiler.

İzmir'de gelinle damata evsahipliği görevini, "Telespor Gençlerle" sunucusu Bülent Gül yüklendi. Gül'lerde keyifli bir eğlenceden sonra da otomobille Kuşadası'na gittiler. Bu arada bir akraba evinde imam nikahı kıyıldı. Fatma-Ali çifti, bu konuda ailelerinin isteğini yerine getirmiş oldu.

Damat Ali Kocatepe evlendikten sonra verdiği ilk demeçte "Evlenmek çok güzel şey" dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü:

(Soldaki fotoğraf: Ali Kocatepe ile Fatma Karanfil, düğün kokteylinde...)

"Tanrıya şükürler olsun. Beni anlayan ve kendisine adeta taptığım Fatma'mla hayatımızı birleştirdik. İnsanın sevdiği ile hayat boyu yaşaması, çok güzel."

Gelin Fatma Karanfil Kocatepe ise "evlilik demeci" olarak şunları fısıldadı:

"İnsan anlaştığı sürece mutludur. İnsan, sevdiğinin yanında olduğu sürece hayatın anlamı başkadır..."

(28 Nisan 1975)