1971 gece elbiseleri ve kokteyl kıyafetleri

Yayın Tarihi : 25 Aralık 2015
6690
Ünlü modacılar Christian Dior, Marc Waughan, Philippe Venet ve Pierre Balmain'den 1971 yılının gece elbiseleri ve kokteyl kıyafetleri modelleri...

 

Paris'in ünlü modacıları, gece giyilecek elbiselerde ağırlığı güpür dantel, fay ve muare gibi  kendinden desenli kumaşlara veriyor. Başta Dior olmak üzere çoğu düz ve yuvarlak yakayı seçiyor ve genel olarak düz hatları kullanıyor.

Christian Dior'dan sade bir gece elbisesisi - Elbise, bu yıl çok kullanılan siyah faydan yapılmış ve üzeri sarı işlenmiştir. Yakasız, bedeni vücudu kavrayan bu bol kesimli modelin belini siyah saten bir kemer süslemektedir. Elbisenin uzun eteği hafif büzgülüdür.

* * *

Christian Dior'dan iki kokteyl elbisesi - Modacı bu iki kıyafetini Sain Gall'in güpür dantelinden hazırlamış. Biçim bakımından birbirinin aynı olan modellerden soldaki siyah-kırmızı desenli, sağdaki ise siyah arasına geniş bir bant halinde yerleştirilen kırmızı güpür danteldendir. İkisinin de etek boyu dizdedir.

* * *

Marc Waughan'ın ağır bir gece kıyafeti - St. Gall'in kahverengi üzerine sim ve sırma işlenmiş ince bir kumaşıyla hazırlanmış bir takım. Büzgülü eteğiyle aynı kumaştan olan uzun kollu küçük ceketini, aynı renk, ince ve kolsuz bir bluz tamamlamakta.

* * *

Philippe Venet'ten değişik bir model - Elbise, kahverengi organza üzerine portakal rengi ve altın lameyle işli. St. Galloise'nin geometrik desenli bir kumaşıyla hazırlanmıştır. Bluz siyah muslinden olup kıyafetin belini, bluzun kumaşından bir kemer süslemektedir.

* * *

Christian Dior deriyi gece mantolarında da kullanıyor - Burada, pembe, yeşil ve siyah bantlar halinde kesilen deri dilimlerinden bele oturan bir gece mantosu yaratmış. Mantonun kol ağzına, yaka ve eteğine siyah tilki kürkü geçirilmiştir.

* * *

Pierre Balmain'in siyah güpür dantel ile hazırladığı sade bir kokteyl elbisesi - Modacının kullandığı siyah ipek kadife bantlar ve dantelin içindeki puanlı işleme, elbiseyi zenginleştirmiştir...

* * *

Portakal rengi zarif bir gece takımı - Christian Dior'un üzeri ağır bir şekilde işlenmiş evaze etekli bu gece tuvaletini aynı renkte, iki taraflı giyilebilen yine portakal rengi tilki yakalı bir pelerin tamamlıyor.